Pneumatiky

 

Skladba pneumatiky

Znamená to tedy, že Vaše bezpečnost zavisí na styčných plochách  čtyř dlaní a proto jsme přesvědčeni o tom, že správný výběr pneumatik pro Vaše vozidlo a Váš styl jízdy je klíčový.

Pneumatika se skládá z několika částí a rozličných materiálů, jejichž vzájemná kombinace má zaručit co největší bezpečnost (přilnavost na různých typech povrchu, jízdní stabilita, spolehlivé brzdné vlastnosti), úspornost (nízká spotřeba paliva, kilometrová životnost) a ekologičnost (nízká míra emisí CO2, minimální hlučnost).

Jednotlivé výkonnostní charakteristiky pneumatiky jsou často ve vzájemném rozporu (například nízký valivý odpor a vysoká přilnavost). Proto výrobci pneumatik využívají nejvyspělejších technologií a hledají cesty, jak všechny tyto klíčové vlastnosti skloubit.

Specialisté v servisních centrech Euromaster vám pomohou se zodpovědným výběrem pneumatik, protože vám jsou schopni poskytnout objektivní a jednoznačné informace o tom, jaké vlastnosti vám je konkrétní pneumatika schopná poskytnout nejen v krátkodobém, ale i v dlouhodobém časovém měřítku.