Rallye mezi výmoly - nezapomínejte na geometrii!

Nezapomínejte na geometrii

Kličkování mezi výmoly je nyní po zimě disciplína, kterou trénujeme všichni. Nicméně ne vždy se manévr povede a průjezdu výmolu se nám nepodaří vyhnout. V důsledku toho se může stát, že váš vůz nemá takové jízdní vlastnosti jako dříve.A problém bude nejspíše v geometrii vašeho vozu, jejíž kontrola by měla být nezbytnou součástí pravidelné údržby i pokud jste mistr ve vyhýbání výmolům.

Kdy je na geometrii kol vhodná doba?

Pozice kol vašeho vozidla vůči vozovce je velmi důležitá. Jestliže je její nastavení špatné, běhoun vašich pneumatik se bude opotřebovávat nepravidelně. V tom případě je ten nejvyšší čas na nezbytnou kontrolu a případné seřízení geometrie kol, které byste se neměli vyhýbat. Doporučuje se ji provádět minimálně jednou za rok anebo tehdy, přezouváte-li svůj vůz. Problém s geometrií se může projevit i tak, že vás auto takzvaně táhne do strany. Pokud se s tímto problémem potýkáte, určitě navštivte svoji pobočku Euromaster, kde vám při kontrole geometrie potvrdí nebo vyvrátí, je-li problém způsobený špatným nastavením kol.

Proč je geometrie vozu důležitá?

Podstoupení kontroly a seřízení geometrie vozu je nezbytné i z hlediska samotné bezpečnosti, která je na cestách na prvním místě. Kontrolu geometrie a případné seřízení je dobré si nechat udělat, pokud kupujete novou sadu pneumatik. Jestliže totiž seřízení geometrie vašich kol podceníte, můžete zbytečně tratit na palivu i na nových pneumatikách, které v tomto případě nevydrží tak dlouho, jak by se od nich očekávalo. V neposlední řadě se změní jízdní vlastnosti vozidla a vaše cesty budou mnohem plynulejší, než tomu bylo doposud.

Jak dlouhou kontrola geometrie trvá?

Kontrola geometrie vozu vám nezabere mnoho času,odborníci na servisních centrech Euromaster ji provedou během několika málo minut. Pokud patříte mezi zodpovědné řidiče, kterým není lhostejná bezpečnost na silnicích, na seřízení geometrie vašeho vozidla rozhodně nezapomeňte.