MICHELIN PRIMACY 4

BEZPEČNÁ OD PRVNÍHO OKAMŽIKU AŽ DO JEJÍHO OPOTŘEBENÍ

Žádejte nabídku v našich prodejnách

Letní pneumatika MICHELIN PRIMACY 4 je jedinečná v řadě aspektů,
zejména je ale:

Primcy 4 brzdná dráha1. Mimořádně bezpečná po celou dobu životnosti až do 1,6 mm dezénu.

I při hloubce dezénu 2 mm a na mokrém povrchu má kratší brzdnou dráhu než konkurenti. (2)

 

2. Další důležitý parametr je životnost i zde letní penumatiky MICHELIN PRIMACY 4 vítězí.

Ve srovnání s přímými konkurenty, vydrží v průměru o 18 000 kilometrů více. (3)

 

Letní pneumatika MICHELIN PRIMACY 4 je konkrétním důkazem strategie Michelin Group: zajistit, aby se zákazníci mohli na pneumatiky spolehnout po celou dobu jejich životnosti.

Technologie, které zajišťují mimořádné výkony MICHELIN PRIMACY 4

dezen Michelin Primcy 4Optimalizovaný dezén s dlouhou životností

Inovovaný dezén přináší vyšší bezpečnost. Pneumatika MICHELIN Primacy 4 si udržuje maximální schopnost odvádět vodu pryč z povrchu pneumatiky, i když má zbývající hloubku běhounu 2 mm. Je to i díky tomu, že dezén má o 22 % více prořezaných ploch pro efektivnější odvod vody.(4)

 

pryž Primacy4Nejnovější generace vysokovýkonné směsi pryže

Díky nejnovější generaci vysokovýkonné směsi pryže zaručuje pneumatika MICHELIN Primacy 4 výjimečné brzdné výkony na mokrém povrchu, když je nová i s hloubkou běhounu 2 mm, a přitom si uchovává maximální možnou životnost.

 

indikátor opotřebení Primacy 4Inovativní indikátor opotřebení

Pro snazší sledování stavu pneumatiky MICHELIN Primacy 4 se na běhounu nachází indikátor opotřebení, který vám pomůže rozpoznat, kdy je třeba vaši pneumatiku vyměnit.

 

(1) Opotřebenou pneumatikou se rozumí pneumatika se zbývající hloubkou běhounu 2 mm. Jak nová pneumatika MICHELIN PRIMACY 4, tak s hloubkou běhounu 2 mm, rozměr 205/55 R16 91V, prokazuje přilnavost na mokrém povrchu nad limitem evropského nařízení R117.
(2) Test brzdění na mokru z rychlosti 80 km/h do rychlosti 20 km/h uskutečněný v červnu a červenci 2017 na žádost společnosti Michelin organizací TÜV SÜD na pneumatikách s rozměrem 205/55 R16 91V obutých na vozidle VW Golf 7. Test porovnával pneumatiku MICHELIN PRIMACY 4 s konkurenčními pneumatikami BRIDGESTONE TURANZA T001 EVO; CONTINENTAL PREMIUM CONTACT 5; DUNLOP BLURESPONSE; GOODYEAR EFFICIENT GRIP PERFORMANCE a PIRELLI CINTURATO P7 BLUE.
(3) Test uskutečněný v červnu a červenci 2017 na žádost společnosti Michelin testovacím centrem DEKRA na pneumatikách s rozměrem 205/55 R16 91V obutých na vozidle VW Golf 7. Test porovnával pneumatiku MICHELIN PRIMACY 4 s konkurenčními pneumatikami BRIDGESTONE TURANZA T001 EVO; CONTINENTAL PREMIUM CONTACT 5; DUNLOP BLURESPONSE; GOODYEAR EFFICIENT GRIP PERFORMANCE a PIRELLI CINTURATO P7 BLUE. Test životnosti v průměrném reálném užití (D50) na vzdálenosti 10.000 km a s odhadovanou životností při hloubce běhounu 1,6 mm.
(4) Po celé ploše dezénu, když má pneumatika zbývající hloubku běhounu 2 mm. V porovnání se standardním dezénem pneumatiky MICHELIN Primacy 3.